Muzeum Lego

W zaledwie kilka minut drogi samochodem od Hallerówki dotrzemy do Muzeum klocków Lego, które zostało otwarte w czerwcu 2014 z okazji Dnia Dziecka w Swarzewie, jest atrakcją wyjątkową dla osób w każdym wieku. Jadąc do Władysławowa nie sposób nie zauważyć tego miejsca, przed którym stoi największy na świecie pięciometrowy marynarz z Lego. Ten główny bohater był dosłownie największą atrakcją otwarcia Muzeum. Do Swarzewa przyleciał helikopterem nad wodami Półwyspu Helskiego, wcześniej latając nad Gdynią i Sopotem. Ceremonii otwarcia towarzyszyła pierwsza tematyczna wystawa „Morze Klocków”.

Celem założycieli i pomysłodawców przedsięwzięcia promocja Morza Bałtyckiego oraz przybliżenie tematyki morskiej. Interaktywne ekspozycje przyciągają uwagę i pomagają bliżej poznać region północnych kaszub.

Przez całe wakacje można było oglądać wystawę kilkuset różnych wyjątkowych konstrukcji zbudowanych z milionów klocków, projektów wykonanych przez pasjonatów klocków Lego. Na wystawie z roku 2014 można było zobaczyć ruchome lunaparki, makietę przedstawiającą kolej a na niej jeżdżące pociągi a także pieczołowicie wykonane organy, luna-park czy kamienica.

Z klocków Lego znanych od pokoleń konstruować próbował chyba każdy ale konstrukcje pasjonatów, przygotowane z dbałością o każdy detal zapierają dech w piersiach zarówno najmłodszym jak i ich opiekunom.

Od 29 marca 2015 Muzeum zaprasza na największą na świecie wystawę kolekcji Lego Space, tak więc w Swarzewie będzie kosmicznie! Miłośnicy fantastyki będą zachwyceni, astronauci i ich wyposażone w silniki rakiety i statki kosmiczne zabiorą zwiedzających w przestrzeń pozaziemską. Wystawa, którą będziemy mogli zobaczyć powstała prawie przed 40 lat.

W Muzeum Kocham Bałtyk nie może zabraknąć akcentów morskich. Będzie można zobaczyć okręty i niszczyciele z okresu II wojny światowej.

Makieta kolejowa jakże polubiona przez najmłodszych zabierze nas w trasę po okolicznych miejscach i dworcach.

Niebywałą atrakcją będzie magiczny dywan!

Takie miejsca mają na celu uczyć przez zabawę, ta metoda poszerzania wiedzy coraz częściej praktykowana doskonale sprawdza się wśród najmłodszych zachęcając do poszerzania wiedzy o różnej tematyce.  

« Powrót