Ocean Park

W 2012 roku we Władysławowie został otwarty Ocean Park, miejsce, do którego trzeba zabrać dzieci aby przespacerować się po dnie morza. Na taki spacer warto sobie zarezerwować kilka godzin a nawet cały dzień. Oceanarium warto zwiedzać z przewodnikiem, który ciekawie opowiada o morskim życiu, przede wszystkim dzieci na pewno skorzystają z tej wiedzy na zajęciach szkolnych.

Na swojej drodze spotkamy naturalnych rozmiarów ryby i ssaki wodne, które robią nieprawdopodobne wrażenie. Są tu wieloryby, rekiny, olbrzymie żółwie, delfiny, orki i wiele wiele innych stworzeń morskich. Już przy wejściu do Parku z góry możemy zobaczyć jak fantastyczna przygoda nas czeka w tym miejscu. Każdy okaz jest prezentowany tak aby jak najbardziej przybliżyć jego naturalny wygląd oraz warunki życia i przyzwyczajenia. Krokodyle, kraby, pingwiny i różnego rodzaju ryby prezentują się jak żywe.

Niewielki, sztuczny wodospad, za który można wejść i stanąć w skale za wodą robi niebywałe wrażenie.

W Parku, który mierzy 12 hektarów niewątpliwie królem okazów jest 35 metrowy wieloryb. Eksponat jest precyzyjnie wykonany, odzwierciedlając każdy detal tego olbrzyma.

Atrakcją, która na pewno zaskoczy najmłodszych jest olbrzymi, ogromny nieziemski plac zabaw, którego atrakcji nie sposób wymienić. Trampoliny, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, basen z kulkami, huśtawki i wszystko to co dzieci lubią najbardziej.

W Parku jest kilka barów z jedzeniem, rybą, goframi i lodami, w czasie gdy dzieci szaleją rodzice mogą przysiąść i odpocząć, dla nich też jest bar z napojami alkoholowymi.

Będąc w Ocean Parku warto skusić się również na multimedialne show „Błękitek przyjaciel dzieci”, czyli wielorybem, który uwielbia wdawać się w dyskusje z najmłodszymi gośćmi ale i też ich rodzicami.  

« Powrót